מבצע השקה! 10%הנחה על כל האתר!

אקדמיה לאספרסו:

ברכותינו! אם הגעתם לפוסט הזה, סימן שאתם סופר-אקספירנס ברזי הקפה ואתם יודעים בהחלט להעריך קפה איכותי ועוצמתי. עכשיו רק נשאר לגלות מה הם 7 התנאים שיגרמו לקפה שלכם להיות בואוניסימו! 

 7  התנאים שיגרמו לקפה שלכם להיות בואוניסימו! 

איגדנו לכם את מיטב ההמלצות לטחינה נכונה לשימוש מיטבי במכונת הקפה שלכם:  

1 .טחון, אבל לא מידי…

 נקפיד לשמור על הטחינה בדרגה המתאימה שכן היא עשויה להשתנות מעט במהלך היום ובהתאם לשינויי מזג האוויר והלחות. 

 חשוב לזכור!

טחינה דקה מדי, מהווה התנגדות גדולה מידי ללחץ שמפעילה מכונת הקפה. המים החמים יעברו דרך הקפה הטחון לאט מידי ולכן, התוצאה שנראה היא זרימה איטית, שחורה ולא סדירה, טעם הקפה יהיה שרוף ומר.

 טחינה גסה מדי, מהווה התנגדות קטנה מידי ולכן המים החמים יעברו מהר מידי ולכן, התוצאה שנראה היא זרימה מהירה ובהירה, טעם הקפה יהיה מיימי , דליל ודלוח . 

2 .תעלו על המשקל! 

 כמות המנה המומלצת היא 8 גרם. בעת חשש כי משקל המנה אינו תואם את הדרישות והוא גורם לזרימה שאינה תקינה, יש לשקול את המנה ולהוריד את הכמות במידת הצורך. 

3 .על ‘מהדקת’, כבר שמעתם?

להידוק השפעה מכרעת על איכות הקפה. הידוק חזק/חלש מידי יגרום לאספרסו פחות ממושלם ולכן, מומלץ להשתמש במהדקת לקבלת הידוק אחיד באופן תמידי. 

 4 .זה בדיוק הזמן להיכנס ללחץ;)

לחץ המכונה הינו גורם קבוע אשר נקבע ע”י מערכת שסתומים פנימית. הלחץ הנכון הינו 9 אטמוספרות בעת הפעלת ראשי המכונה. 

5.   בבלינג טיים

טמפ’ המים צריכה לעמוד על 92-90 מעלות. טמפ’ גבוהה מזו תשרוף את הקפה (וטמפ’ נמוכה מזו לא תביא למלוא המיצוי). נוכל לראות קרמה כהה ואף מבעבעת בדומה להרתחת מים. 

 6 .זה לא רק הכמות, זו גם האיכות!

 האספרסו המושלם נעשה מהמים הטהורים ביותר. לכן אנו מומלץ להשתמש בפילטר (מרכך) על מנת לטהר את המים מאבנית ושאר מינרלים היכולים להשפיע על טעם הקפה וכן, לגרום אבנית ושאר צרות למכונת הקפה שלכם. 

כמות המים התקינה במנת אספרסו קצר מושלמת הינה 30 מ”ל.

 7 .תזרמו, תזרמו…

זמן הזרימה הוא למעשה אינדיקציה לתקינותם של שאר הגורמים ועמידה בתנאים המפורטים . אם אחד מהתנאים הופר זמן הזרימה ישתנה ואיתו טעם ואיכות הקפה. זרימה תקנית תמשך מתחילתה ועד סופה במשך כ-25-20 שניות , כאשר תתחיל עם טפטוף מתגבר (כ- 5 שניות) ולאחר מכן, זרימה אחידה שנמשכת כ- 15-10 שניות. הזרימה צריכה להיפסק כשכל הזרימה בהירה באופן אחיד ואין פולסים כהים יותר.

אהבתם? שתפו עם חברים!

!JOIN OUR ESPRESSO VIBE

הרשמו לניוזלטר שלנו ותהנו מהמבצעים שלנו לפני כולם
ובנוסף קבלו 5% הנחה לרכישה ראשונה באתר!

המוצר שלך נוסף לעגלה!

לאן ממשיכים מכאן?

דילוג לתוכן